Uudised
Ajalugu Prindi

Territoorium on rajatud nõukogude ajal Nõukogude Liidu kõrgematele kommunistliku partei juhtidele ja nende külalistele puhkekohaks. Suvituskoht on nimetatud Andropovi järgi, sest peamaja ehituskäsk oli tulnud Juri Andropovi valitsuselt. Paiga ajaloolisust on tahetud säilitada, sellest ka praegune nimi Villa Andropoff. Põhiliselt on siiski territooriumil puhanud oma perega Karl Vaino.

Uus peamaja on ehitatud 1980-te aastate keskel ja territooriumi teised vanemad hooned juba 1970-tel aastatel. Peamaja arhitektiks on tuntud Eesti arhitekt Raine Karp, kes on projekteerinud ka Tallinna Linnahalli ja Eesti Rahvusraamatukogu. Nõukogude ajal valvati territooriumi hoolega – 11,4 ha suurust aiaga ümbritsetud ala valvas ööpäevaringselt vahtkond.  Võõrastele oli sissepääs loomulikult keelatud, samuti ei teatud, kes parasjagu territooriumil puhkas. Puhkekohta on külastanud ka Urho Kekkonen, kuid uut peamaja siis veel ei olnud. Kohalikele elanikele oli täiesti uskumatu, et peale 1990. aastat, mil valitsus enam puhkekohta ei kasutanud, sai territooriumile vabalt uudistama tulla.

Koha saladuslikkusest räägib ka vana kinomaja, mis oli näiliselt kõige hoolsamini valvatud, praegugi ümbritseb kinomaja hoovi paks müür. Kuulduste põhjal oli isegi mees, kes käis filme näitamas, viidud kinomajja tagaukse kaudu. Ta ei teadnud kunagi, kes saalis istus, sest tema tööruum oli ehitatud nii, et tal oli võimalik näha vaid ekraanil toimuvat.

Eesti iseseisvumise järel oli territoorium mõned aastad samuti valve all, kuid nüüd oli juba võimalik tulla siia vaatama. 1990. aastate keskel kasutas hotell Victoria lisaks oma majutuskohtadele ka villa majutuskohti. Eesti-Soome ühisfirma ostis ala valitsuselt 1997. aasta talvel, mille järel algasid ettevalmistused puhkekoha Villa Andropoffi rajamiseks. Jaanipäeval, 1998. aastal, koht avati ja nüüd on kõigil võimalus kogeda midagi endistest aegadest või lihtsalt nautida kaunist loodust ning meeldivat teenindust.

Villa Andropoff
Valgeranna küla, 88326 Audru vald, Estonia
Telefon: (+372) 444 3453   
E-post: info@andropoff.ee